ТЕСТУВАННЯ НА ДЕТЕКТОРІ БРЕХНІ

Ми пропонуємо професійне тестування на поліграфі.

Застосовуючи Детектор брехні МОЖНА ВИЯВИТИ:

подружню невірність; наявність алко-нарко залежності; жорстоке поводження з дітьми; спотворення відомостей при влаштуванні на роботу

Перевірка питань особистого характеру

подружня невірність; перевірка оточення; перевірка прислуги, няні; перевірка підлітків і т. д
НОВИНИ
Історія детектора брехні
Поліграф (polygraph, від грец. Πολύ - багато і γράφω - писати, синонім: «детектор брехні») - технічний засіб, що використовується при проведенні інструментальних психофізіологічних досліджень для синхронної реєстрації параметрів дихання, серцево-судинної активності, електричного опору шкіри, а також, при наявності необхідності і можливості, інших фізіологічних параметрів з подальшим представленням результатів реєстрації цих параметрів в аналоговому або цифровому вигляді, призначеному для оцінки достовірності повідомленої інформації.

Необхідність виявлення брехні виникла з того моменту, коли людина почала об'єднуватися в співтовариства. Це завдання, як правило, вирішували найбільш мудрі члени спільноти - вожді, старійшини, судді. З історії відомо, що у різних народів були вироблені різноманітні спеціальні техніки і ритуали для розпізнання обману і викриття брехуна.

Уже в ті далекі часи було помічено, що у вчинила злочин людини через страх перед можливим викриттям відбуваються різні зміни фізіологічних функцій. Наприклад, в Стародавньому Китаї підозрюваний у злочині піддавався випробуванню рисом: він повинен був набрати в рот жменю сухого рису і вислухати обвинувачення. Вважалося, що якщо рис залишався в роті сухим (від страху викриття припинялося слиновиділення) - вина підозрюваного доведена.

У Стародавній Індії, коли підозрюваному називали нейтральні і критичні слова, пов'язані з деталями злочину, він повинен був відповідати першим прийшов йому в голову словом і одночасно тихо ударяти в гонг. Як правило, відповідь на критичне слово супроводжувався більш сильним ударом.

В Африці чаклун пропонував підозрюваним взяти в руки невелику пташине яйце, його шкаралупа була дуже ніжною, і при найменшому натиску яйце могло бути роздавлено. Підозрюваним пропонувалося передавати яйце один одному, - передбачалося, що винний не витримає тест і розчавить яйце і тим самим викриє себе.

Аналізуючи всі ці прийоми і техніки, можна зробити висновок про те, що спостерігачі вдавалися до спостереження за динамікою окремих фізіологічних процесів (слиновиділення, рухова активність рук). Як чутливі реєстраторів фізіологічних змін використовувалися жменю рису, спеціально підібране яйце з тендітною шкаралупою, гонг або що-небудь інше.

Реакція гострих психічних переживань людини може проявлятися і в багатьох інших фізіологічних процесах. Наприклад, сам принцип діагностики по пульсу вже був добре відомий з найдавніших часів в колі освічених людей.

Історія інструментальної детекції брехні бере свій початок з робіт італійського фізіолога Анджело Моссо, який в 1877 році за допомогою плетизмографа (прилад для вимірювання кровонаповнення судин і змін пульсу) встановив, що пред'явлення досліджуваного образів, що вселяють страх, відбивається на частоті серцебиття [2] [3 ].

Перший практичний досвід застосування подібних інструментів з метою виявлення брехні належить відомому італійському криминалисту Чезаре Ломброзо. Вже в 1881 році при проведенні допитів підозрюваних в скоєнні злочинів він використовував гідросфигмограф - пристрій, за допомогою якого на діаграму (граф) фіксувалися зміни кров'яного тиску допитуваного, що дозволяло проводити в подальшому їх детальний аналіз.

У 1895 році в своїй книзі «Злочинна людина» Чезаре Ломброзо описав позитивний практичний досвід застосування гідросфигмографа в ході перевірки фігуранта у кримінальній справі про пограбування. Провівши дослідження, він не зафіксував видимих ​​змін динаміки артеріального тиску у відповідь на пред'явлення стимулів, пов'язаних з розслідуваним пограбуванням, і в той же час виявив падіння артеріального тиску у відповідь на питання по іншій справі, пов'язаній з розкраданням паспортів, що в подальшому знайшло своє підтвердження .

У 1902 році Ч. Ломброзо був притягнутий до розслідування кримінальної справи про зґвалтування і вбивство дівчинки і в ході допиту підозрюваного знову застосував гідроплетізіограф. Аналізуючи отримані дані, Ломброзо виявив незначні зміни в пульсі допитуваного, коли той робив в розумі різні математичні обчислення. Однак коли підозрюваному пред'являлися зображення поранених дітей, що реєструється запис пульсу не показують жодних раптових змін, в тому числі і на фотографію вбитої дівчинки. Результати подальшого розслідування переконливо довели, що даний підозрюваний був невинний у цьому злочині.

А. Моссо, працюючи спільно з Ч. Ломброзо, також виявив, що у відповідь на пред'явлення різних стимулів змінюється модель дихання. У 1914 році професор австрійського університету в Граці італієць Вітторіо Бенуссі, що вивчає проблеми психофізики, опублікував дані своїх досліджень динаміки процесу дихання, що показують, що частота і глибина дихальних циклів і ставлення тривалості вдиху до тривалості видиху змінюється, коли обстежуваний бреше

Перший прообраз сучасного поліграфа був сконструйований в 1921 році співробітником поліції штату Каліфорнія Джоном Ларсоном. Апарат Ларсона одночасно реєстрував зміни динаміки артеріального тиску, пульсу і дихання, і систематично застосовувався їм при розслідуванні злочинів.

У 1933 році Леонард Кілер - учень Д. Ларсона і співробітник лабораторії наукових методів розкриття злочинів при Північно-західному університеті - сконструював польовий переносний поліграф, в конструкцію якого був доданий канал вимірювання опору шкіри. Надалі Л. Кілер організував серійний випуск таких поліграфів.

Загальна характеристика

Поліграфи за способом фіксації даних підрозділяються на:
аналогові (пір'яні, чорнильно-пишучі, традиційні), в яких запис даних проводиться на діаграмному папері (зарубіжні моделі: Lafayette-761, Stoelting-80506 і ін.);

цифрові (комп'ютерні, електронні) - запис здійснюється на електронному носії за допомогою персонального комп'ютера (зарубіжні моделі: Axciton, Limestone, Paragon, Lafayette-LX4000, Stoelting-86225; провідні вітчизняні системи: «Бар'єр», «Діагноз», «Діана», «Конкорд», «Кріс», «ПІК», «Поларг», «РІФ», «Епос», «Енергія», «Дельта-Оптима» і ін.).

Сучасний комп'ютерний поліграф являє собою переносний персональний комп'ютер з сенсорним блоком і реєструючими датчиками.

Сенсорний блок призначений для: зняття сигналів з датчиків, які реєструють параметри фізіологічних процесів, посилення і фільтрації сигналів від цих датчиків і перетворення їх в цифрові коди і подальшого введення в комп'ютер (найчастіше ноутбук).

Для реєстрації фізіологічних даних використовуються наступні датчики:

верхнього (грудного) і нижнього (діафрагмального або черевного) дихання;

серцево-судинної активності: артеріального тиску і / або пульсу, кровонаповнення судин;

електропровідності шкіри (опору шкіри, шкірно-гальванічного рефлексу).

Одночасний контроль зазначених фізіологічних процесів в ході психофізіологічного дослідження є строго обов'язковим: відповідно до чинних міжнародних стандартів, виключення з контролю хоча б одного з цих процесів робить процедуру перевірки на поліграфі невалидность [4].

Решта датчики, що включаються в комплектність різних типів і моделей поліграфів, несуть допоміжну функцію. Так, датчики тремору (рухової активності) і голоси можуть використовуватися для фіксації артефактів: руху обстежуваного і зовнішніх шумових перешкод відповідно. Голосовий датчик (мікрофон) також може використовуватися для більш точної фіксації моментів питання-відповіді і для запису фонограми допиту.

ПРИЗНАЧЕННЯ
Відповідно до визначення, поліграф призначений для реєстрації і запису фізіологічних параметрів, що реєструються в об'єкта в процесі психофізіологічного дослідження. Результат записи параметрів на паперовому або електронному носії називається поліграмою. Поліграма: фон - реакція - відновлення - фон

Загальна структура поліграми складається з наступних компонентів:

фон;

реакція;

артефакт.

Фон - стан фізіологічних процесів в організмі людини, що перебуває в умовах спокою (при проведенні психофізіологічного дослідження під спокоєм мається на увазі стан спокійно сидячої людини, якому не задають питання). Фон характеризується відносною стабільністю, що протікають і являє собою деяку фізіологічну норму, властиву конкретній людині під час відсутності дестабілізуючих впливів.

Реакція - це помітне (в умовах здійснюваного спостереження) зміна динаміки реєстрованого фізіологічного процесу у відповідь на стимул (питання, предмет або зображення предмета), який пред'являється в ході психофізіологічного дослідження. Залежно від індивідуальних особливостей організму людини при розвитку реакції можна спостерігати посилення, ослаблення або стабілізацію динаміки конкретної функції. У деяких людей реакції можуть мати комплексний характер: слідом за швидкими змінами фізіологічного процесу (власне реакцією на стимул) відбувається подальше тривале зміна його динаміки, тобто так звана реакція полегшення [4].

Артефакт - помітне (в порівнянні з фоном) зміна динаміки контрольованого фізіологічного процесу, безпосередньо не пов'язане з пропонованими в ході психофізіологічного дослідження стимулами і обумовлене впливом екзогенних (зовнішніх) і ендогенних (внутрішніх) дестабілізуючих факторів. До ендогенних факторів відносяться умисні або ненавмисні руху обстежуваного, кашель, раптові больові відчуття і т. П., До екзогенних - в основному, зовнішні шумові перешкоди.

Фізіологічні реакції, що реєструються в ході дослідження, не володіють специфічністю, тобто по їх інформативним ознаками можна точно встановити природу з'єднав їх процесу (позитивна чи негативна емоція, брехня, переляк, біль, будь-які асоціації і т. Д.). Єдина об'єктивна характеристика фізіологічної реакції - її стійка вираженість у відповідь на пред'явлення ситуативно значимого стимулу [5].

В даний час не існує статистично достовірних даних, однозначно вказують на будь-яку універсальну інформаційну цінність для підсумків психофізіологічного дослідження якогось одного фізіологічного процесу або окремого його параметра [4].
ADDRESS
79021 Україна м. Львів, вул. Симона Петлюри, 37 (Бізнес-центр ПАРТНЕР")

CONTACTS
Email: alpabox2@gmail.com
Phone:
+38 (098)-401-26-92
+38 (067)-954-46-86
 
 
Україна м Львів, вул. Симона Петлюри, 37 (Бізнес-центр "ПАРТНЕР")
+38 (098)-401-26-92
+38 (067)-954-46-86
alpabox2@gmail.com